Kometáře


02.01.2006 20:33:   
Je pondělí, tedy první den seznamovacích jízd na Jänner rally 2006. Náš trénink nezačal úplně nejradostněji. Karel přijel do Rožmberku (kde bydlíme a ráno v 9 jsme měli společný sraz) s teplotou a chřipkou. Rychle jsme dali nedůležité věci na pokoj a šli přezout úzké zimní hřebíkové Micheliny na tréninkové žluté Mitsubishi. Sice už ojeté, skoro bez hřebíků, ale přeci jen lepší, než sériové zimní pneu. Při té příležitosti Karel zjistil, že zapoměl acu utahovačku a tak nám celá výměna trvala mnohem déle, než je zdrávo. Po přezutí jsme vyjeli směrem k přechodu v Dolním Dvořišti. U celnice jsme narazili na nezvykle dlouhou a velice pomalu se pohybující frontu. Po jejím trpělivém vystání jsme se dostali za rakouskou celnici, ale až tam jsme se dozvěděli, že protitemelínoví aktivisté se opět aktivují a cesta do Freistadtu je neprůjezdná. Tedy zpět do ČR, do Vyššího Brodu a konečně do Freistadtu na ředitelství si vyzvednout itinerář. Ovšem bohužel asi s tříhodinovým zpožděním oproti plánu. Z toho důvodu jsme napsali a zkontrolovali jen tři rychlostní zkoušky (4,12 a 13), padla tma a jeli jsme zpět do pensionu do Rožmberku. Zatím na všech třech RZ je dostatečné množství sněhu, mnohde i s pěknými sněhovými bariérami. Navíc v podstatě nepřetržitě celý den sněžilo a tak i všechny prosolené hlavní komunikace byly pod sněhem. Doufejme, že předpověč vyjde a bude dál sněžit a mrznout. Zítra máme snídaní na 7:30 a hned vyrážíme, aychom dohnali malý (námi nezaviněný) časový skluz.
03.01.2006 19:46:   
Ráno jsme se probudili do úplné tmy (v celém Rožmberku a v asi okolních 60 vesnicích nešel proud) a do nové, skoro 10cm nadílky sněhu. Po snídani a očištění auta od sněhu jsme vyjeli přes Dvořiště (tentokrát naštěstí bez problémů) do Freistadtu. Na RZtách přibylo sněhu a navíc díky množství trénujících aut to místy začíná být pěkně ukouzané a zledovatělé. RZ je ale tolik, že se vzájemně skoro s nikým ani nepotkáváme. Výlety mimo trať se nám naštěstí vyhýbají; pouze jsme dnes pomáhali vytahovat jednoho Golfa. Do Freistadtu jsme ráno přijeli asi o půl deváté a odjížděli z něj asi o půl sedmé večer. Celou dobu jsme strávili v tréninkovém autě mimo asi pěti kratičkých zastávek na protažení a jednoho tankování benzinu. Mimo jedné RZ máme po dnešku vše napsáno a jednou zkontrolováno. Ještě byla malá komplikace,jak se dostat zpět do Rožmberku, protože obě cesty z Dvořiště i z Krumlova jsou kvůli popadaným stromům pod zákazem vjezdu. Ale prorazili jsme; snad se ráno z Rožmberka dostaneme.
04.01.2006 18:28:   
Dnes jsme měli v plánu třetí průjezd všech RZ a to se podařilo splnit. I počasí se dnes přes den umoudřilo - nesněžilo a bylo okolo nuly. To ale nebyl moc příznivý stav pro povrch silnic (především RZ). Většina hlavních tahů je důkladně prosolená a tedy mokrá se zbytky rozježděného sněhu. Naštěstí na RZtách zatím sníh je, ale i tam v nej frekventovanějších místech pomalu mizí. Bohužel se pořadatelé na 2 RZ poučili od Klatovských pořadatelů a výraznou část prosolili (vždyť asi závodníci mají dost financí na hřebíkové pneu). Ale podvečer opět začalo trochu sněžit. Pevně věřím, že ještě nasněží, abychom nemuseli řešit problémy s mokrými částmi RZ. Dostávám hodně otázek, jaká divácká mohu doporučit. Myslím si, že ať si kdokoliv najde jakékoliv místo, pak na sněhu bude spokojen. Pouze bych doporučil, jezděte na pořadatelem označená divácká místa. Všude jinde bude díky sněhu obrovský problém s parkováním a navíc se budete brodit místy až po pás ve sněhu. Pořadatelem označená místa jsou velmi kvalitně připravena jak pro parkování, tak pro vlastní dívání.
údržba - správce: Jiří Řihák - Thran